Sedlač v hlavnom meste

Autor: Juraj Kusý | 24.2.2012 o 11:28 | (upravené 24.2.2012 o 12:32) Karma článku: 7,87 | Prečítané:  1661x

Cinematic Orchestra v MMC. Vymyslené to bolo takto: Auto odparkujeme v Ružinove, sestre pred domom. (Sedlač netuší, kde pri Ymke by sa dalo zaparkovať, aj má strach, aby auto neukradli.) Trolejbusom sme za 15 minút na mieste. Začiatok je o ôsmej. Ak o deviatej začnú hrať, o jedenástej sme vonku, o pol dvanástej späť v Ružinove, o jednej doma.

Keď sme o pol ôsmej prišli pred Ymku aj sme zapochybovali či sme na dobrom mieste. Nikde ani plagátik, žiaden pohyb ako pred koncertom. Tak sme si dali penne s kuracím mäskom. A od ôsmej stáli v húfe, v daždi, čakali na vstup a potom tri hodiny vnútri stáli pri bare. (Vďaka čomu sedlač trochu poznala, ako sa dnes v hlavnom meste mládež baví.) V tomto je MMC user friendly, keď si vymyslíte že pivko, do päť minút ho máte nech ste kdekoľvek.
Aký bol koncert Piďo na facebooku poinformoval. Ale o tom nehovoril, že predskokan začal o štvrť na desať a kapela pred desiatou.( Sedlač znervóznela, plány sa rúcali. Nevedela ako to chodí. Nevedela, že ôsmej len začnú púšťať. že vnútri sa dá pekne posadiť ako v cirkuse. Skrátka sedlač.)
Von sme sa dostali pred polnocou pri prvom prídavku a zistlili, že MHD už nejazdí. Zišli sme k Istropolisu, potom k zimnému štadiónu. (Sedlač nechápala. Nikde ani číselko na taxi. U nich v meste na každom rohu, na každom stĺpe.) Tu nás nabral nočák. Ujal sa nás  nejaký maník, v správnej chvíli stisol gombík, zastávka na znamenie, povedal tu vystúpte, choďte okolo cintorína tam a tam.... A tak sme sa o jednej v noci ocitli niekde v Ružinove, netušiac kde sme, kam máme ísť. Ako Luděk Sobota, keď v Prahe hľadal adresu, kde mal dohodnutú thajskú masáž aj my sme sa nocou motali po Ružinove. S GPS v ruke hľadali Rezedovu... Ako by to bolo dopadlo neviem. Našťastie sme v jednej chvíli zahliadli vysokú budovu s ružovým nápisom RETRO a vedeli, že máme vyhraté. Auto stálo tam, kde sme ho zaparkovali. Šťastne sme prišli domov. O tretej.... Darmo. Sedlač v hlavnom meste. Na koncerte Cinematic Orchestra. V MMC. V Ymke. V kine Dukla.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?